Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 przeżyliśmy w nietypowych okolicznościach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że był to rok wyjątkowy ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność zmierzenia się z nowymi, wymuszonymi przez sytuację formami kształcenia. Mam świadomość, że towarzyszyło temu wiele mieszanych emocji, wysiłków i trudności, aby podołać wyzwaniom koniecznym do wypełniania całkiem nowych obowiązków.

   Dziękuję wszystkim za ten podjęty wysiłek i czas poświęcony na poznawanie nowych sposobów edukacji zdalnej, podczas zawieszonych zajęć w szkole. Wiem, że nie było to łatwe doświadczenie dla Was drodzy uczniowie, dla Waszych rodziców i dla nauczycieli. Każdy z nas musiał zmierzyć się z całkiem nowymi wyzwaniami, które przyniosła sytuacja zagrożenia epidemicznego.

   Nie wiemy, ile jeszcze potrwa ten stan zagrożenia i kiedy będziemy mogli wrócić do normalności. Tymczasem kończymy ten rok szkolny z nadzieją, że po wakacjach wrócimy do szkoły na wspólne lekcje i będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością. Życzę wszystkim, aby czas wakacji był dla nas czasem przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku, który pozwoli nabrać sił do dalszej nauki w nowym roku szkolnym.

   Gratuluję uczniom, którzy otrzymają świadectwa z wyróżnieniem, bo swoimi ocenami udowodnili, że można w tak trudnych okolicznościach sprostać wyzwaniom i wytrwałą pracą osiągnąć sukcesy. Żegnam ze smutkiem Uczniów klasy VIII, którzy kończą edukację w naszej szkole i podejmują kolejny etap kształcenia w innych miejscach. Życzę Wam wielu sukcesów i pomyślności w nowych środowiskach. Obyście znaleźli tam nowych kolegów i koleżanki oraz cieszyli się życzliwością nauczycieli.

   Wszystkim rodzicom dziękuję za zaangażowanie w tym pozaszkolnym procesie kształcenia. Można powiedzieć, że Wy też powinniście w tym roku otrzymać  świadectwa, za to co robiliście dla swoich dzieci. Składam Wam więc szczere wyrazy uznania i wdzięczności.

   Wszystkim życzę jeszcze raz udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

                                                                       Artur Grzywna - dyrektor szkoły