Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

   Bardzo dziękuję wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc w realizacji kształcenia na odległość Waszych dzieci. Rozmawiam na bieżąco z wieloma osobami, które zaangażowały swój czas i prywatny sprzęt w tę działalność. Proszę Was jednak o mobilizację dzieci do uczestniczenia w takich formach edukacji, jaką proponują nauczyciele. Minister Edukacji Narodowej wydał Rozporządzenie, na podstawie którego szkoła ma obowiązek realizować treści podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Aby pomóc uczniom w zrozumieniu i przyswojeniu nowych partii materiału, wielu nauczycieli łączy się on-line z uczniami, według wcześniej ustalonego planu (proszę to sprawdzać na bieżąco). Inni posługują się pocztą elektroniczną lub komunikatorami typu Messenger lub Skype. Niestety są sytuacje, że nie wszyscy uczniowie uczestniczą w tych zajęciach i nie wszyscy odsyłają do nauczycieli zadania, które podlegają ocenie. Dlatego informuję, że

od najbliższej środy tj. 25 marca 2020 r. będą obowiązywać następujące zasady:

1. Uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach zdalnych prowadzonych przez nauczyciela, zgodnie z podanym planem. Jeśli uczeń nie uczestniczy w zajęciach, będzie miał odnotowaną nieobecność przez nauczyciela prowadzącego zajęcia. Jeśli nauczyciel nie podał konkretnych dni i godzin zajęć należy skontaktować się z nim, aby określić do kiedy należy dany materiał zrealizować.

2. Zadania i prace domowe mają być odesłane nauczycielowi w podanym terminie, a ten powinien je ocenić i poinformować o tym ucznia oraz rodzica. Należy na bieżąco sprawdzać wpisy nauczycieli każdego przedmiotu. Niektóre zadania są dopisywane do wcześniejszych notatek, aby nie tworzyć zbyt dużej ilości artykułów.

3. W celu usprawnienia komunikacji między nauczycielem a uczniem i jego rodzicami, proszę o podanie swoich adresów e-mail lub numerów telefonicznych (jeśli do tej pory to nie nastąpiło). Przypominam, że każdy nauczyciel udostępnia uczniom i rodzicom swój adres lub nr telefonu, który służy do nauczania zdalnego.

4. Rodzice powinni pomagać dzieciom w nawiązaniu kontaktu z nauczycielem w celu uczestniczenia w zajęciach, lecz proszę, aby nie pomagali w pisaniu zadań czy rozwiązywaniu testów, które mają być samodzielną pracą ucznia. Za to uczniowie będą oceniani. Zdarza się, iż obecnie oceniane prace uczniów znacząco odbiegają swoim poziomem od tych, które były oceniane wcześniej.

5. Pytania dotyczące realizacji materiału z danego przedmiotu proszę kierować najpierw do nauczyciela, a dopiero potem do dyrektora szkoły. Jednakże zawsze można mnie informować o napotykanych problemach i sprawach dotyczących nauczania zdalnego. Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefon: 17 2436011.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości na każdy dzień.

Artur Grzywna - dyrektor