Drukuj

    Początek września każdemu uczniowi kojarzy się prawdopodobnie z "pierwszym dzwonkiem" i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wielu czeka na tę chwilę z utęsknieniem, bo mogą znów spotkać się z kolegami i koleżankami. Innym żal jest wakacyjnych wojaży i wypoczynku spędzonego w pięknych miejscach. Wszyscy jednak wiedzą, że początek roku szkolnego to ważne wydarzenie, które daje szansę poznania wielu ciekawych wiadomości z różnych dziedzin życia i możliwość miłego spędzenia czasu wśród przyjaciół.

    W naszej szkole uroczystość ta rozpoczęła się od udziału we Mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Jacka Łuca. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, aby spotkać się ze swoimi kolegami, koleżankami i wychowawcami. Tam przypomnieliśmy sobie też o smutnych wydarzeniach sprzed 80 lat, które wiążą się z wybuchem II wojny światowej i cierpieniach jakie doświadczyli nasi przodkowie.

    Dziś jednak cieszymy się możliwością bezpiecznej nauki i pokojem w naszej Ojczyźnie. Pragniemy poznawać ją coraz bardziej i stawać się jej lepszymi obywatelami.

    Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, bardzo dobrych stopni i radości przebywania w naszej szkole.

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Opaleniskach