Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Opaleniskach to też jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się przy wspólnej wigilii.

     20 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiał jeszcze bardziej wystrój, składający się m.in. z choinek ubranych ręcznie robionymi ozdobami i tradycyjnej szopki, pachnącej sianem.

     Wigilię rozpoczęliśmy od zaprezentowania przez naszych uczniów kilku kolęd, które wykonywali na swoich instrumentach muzycznych. Kamila Pelc i Weronika Bartnik na dzwonkach wykonały kolędę „Cicha noc”razem z Jakubem Bagienko, który akompaniował na gitarze, Katarzyna Krauz wykonała kolędę „Wśród nocnej ciszy”, również przy dźwiękach strun gitary, Kamila Kosior na flecie zagrała „Lulajże Jezuniu” przy akompaniamencie Krzysztofa na keyboardzie. Norbert Kogut na saksofonie zaprezentował kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a Aleksandra Cebulak na keyboardzie - „Anioł pasterzom mówił”. Sylwia Czech zagrała na keyboardzie „Aniołowie biali” oraz akompaniowała przy „Kolędzie dla nieobecnych”, którą wykonali wszyscy wspólnie na instrumentach i która była tak wzruszająca, że wywołała niejedną łzę wśród uczniów i nauczycieli. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy okres Świąt Bożego Narodzenia.

    Po występach nasz ksiądz proboszcz - Jacek Łuc odczytał Ewangelię i wraz z Panią Dyrektor złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Podzieliliśmy się opłatkiem i udaliśmy się na tradycyjny świąteczny poczęstunek połączony ze wspólnym kolędowaniem.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie szkolnej wigilii.