Projekt edukacyjny to metoda nauczania kształtująca wiele umiejętności i integrująca wiedzę z różnych przedmiotów. Istotą metody projektów jest samodzielna praca uczniów służąca do realizacji określonego zadania. Dziecko przejmuje odpowiedzialność za własne działanie. Jest to jedna z najbardziej ambitnych i skutecznych metod edukacji.

 W Warszawie znajduje się Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy sam może przeprowadzać różne doświadczenia. W naszej szkole teraz również jest to możliwe. A wszystko dzięki dwójce uczniów z klasy VI, którzy wykonali piękne instalacje. Dzięki temu wszyscy uczniowie podczas przerw mogą z nich korzystać i samodzielnie badać, jak działają.

 Kamil Piela z pomocą dziadzia wykonał stół z odpowiednim nachyleniem. Dzięki układowi przygotowanych klocków o różnych długościach zamienia się w labirynt, którym toczy się piłeczka, aby wpaść do otworu.

 Kamil Skok z pomocą swojej mamy wykonał wahadło Galileusza. Uderzeniem drewnianej listewki wprawia się w ruch 15 kulek zawieszonych na różnej długości sznurkach, które poruszają się ruchem wężowym prezentując prawa fizyki.