Szanowni Rodzice!
Zapraszam na wywiadówkę-spotkanie z wychowawcami we wtorek 22 listopada 2022 r. o godz. 16.00 podczas której będzie prelekcja na temat współczesnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży.
Bardzo proszę o przybycie, dyr. Artur Grzywna

Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

     osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,

     twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,

     oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

  1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
  2. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
  3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
  4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

   Serdecznie zapraszamy rodziców i innych mieszkańców miejscowości Opaleniska, Zmysłówka, Podlesie na akademię z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się w naszej szkole 09.11.2022 o godz. 9.50.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z gminy Grodzisko Dolne do udziału w Marszobiegu patriotycznym z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2022 r. o godz. 12.00 przy Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Witołda Nowiny-Sawickiego w Opaleniskach.

Marszobieg ma na celu uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz zapoznanie uczestników z naszą najbliższą okolicą i jej historią. Prosimy o zgłaszanie dwóch lub trzech 4-osobowych reprezentacji (w składzie każdej drużyny powinno być 2 chłopców i 2 dziewczyny) ze szkół podstawowych Gminy Grodzisko Dolne na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 17-2436011 do 7.11.2022 r. Uczestnicy powinni posiadać naładowany tel. komórkowy do kontaktu awaryjnego i zrobienia zdjęć dokumentujących udział oraz notatnik i coś do pisania. Prosimy, aby szkoły wyposażyły swoich reprezentantów w odblaskowe kamizelki dla zapewnienia bezpieczeństwa na trasie.

Podczas marszobiegu patriotycznego „Nasza Niepodległa” w Opaleniskach 10 XI 2022 r będziemy korzystać z informacji o lokalnych miejscach pamięci zamieszczonych m.in. w Gazecie z Grodziska i okolic nr 4/2009 str. 17-18 http://bip.grodziskodolne.pl/doc/gazeta/gg_4_2009.pdf i nr  11/2012 str. 9 http://bip.grodziskodolne.pl/doc/gazeta/gg_11_2012.pdf oraz Informatorze o niebieskim szlaku rowerowym na terenie Gminy Grodzisko Dolne https://samorzad.gov.pl/attachment/c479b830-affd-4083-83b9-6ae49b0090f2 .